ANASAYFA - Brezilya Daha Düşük Şeker Kamışı İşleme Miktarı Eylül Ayı İkinci Yarısında Artan..

Brezilya Daha Düşük Şeker Kamışı İşleme Miktarı Eylül Ayı İkinci Yarısında Artan Şeker İçeriğiyle Dengelendi

Unica verilerine göre, Merkez/Güney bölgesindeki şeker fabrikaları Eylül ayının ikinci yarısında 40,309 milyon ton şeker kamışı işlemiş olup bu miktar ayın ilk yarısındaki 42,527 milyon ton’luk işleme miktarı ile geçen yıl aynı dönemdeki 42,527 milyon ton olan işleme miktarının gerisinde kalmıştır. Ancak, bu değer yılın bu zamanlarında kayda geçen ikinci en yüksek miktardır.

geçen yıl 18 olan şeker işleme biriminin 1 Ekim itibarıyla bu sezon 8’e düşmesiyle işleme miktarı önemli miktarda azalma gösterdi.

Üçüncü ardışık onbeş günlük dönem içinde şeker karışımı (şeker ve etanol için) bir yıl önceki % 50,15’den % 46,54’e düştü ve bu oran ayın ilk yarısındaki % 47,96’lık oranın önemli şekilde gerisinde kaldı. Sonuç olarak Eylül ayı ikinci yarısında şeker üretimi, tel quel olarak, bir yıl önce gerçekleşen 2,9 milyon ton’luk üretim ile ayın ilk yarısındaki 3,1 milyon ton’luk üretim değerinden , 2,8 milyon ton’a düştü.

Mayıs ayından beri bir önceki yılın aynı dönemine göre böyle bir düşüş ilk kez yaşandı. Etanol üretimi bu dönemde 2,025 milyar litre olarak gerçekleşmiş olup bu miktar bir yıl önce aynı dönemdeki 1,815 milyar litre üretimin % 11,6 üzerinde gerçekleşmiştir.