ANASAYFA - KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

    Bilindiği üzere, Türkiye yıllardır terör örgütleri ve teröristlerle mücadele etmektedir. Ancak, 15 Temmuz’da yaşadığımız doğrudan milleti hedef alan darbe girişimi ise şimdiye kadar yaşadığımız en alçak terör hareketidir. Milletin kendisine emanet ettiği silahı milletine doğrultmak alçaklığını gösteren Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) ve destekçilerinin Anayasal düzene karşı giriştikleri bu demokrasi dışı hareketi şiddetle reddediyor ve kınıyoruz.

    Milletin ordusunun içerisine sızmış olan hain güruh, kenetlenmiş bir milletin duruşu ile amacına ulaşamamıştır. Türkiye’nin başkomutanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın dik duruşu ve milletimize yaptığı kritik çağrının karşılık bulması ile bu oyun bozulmuştur. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının, Hükümet üyelerinin, siyasi parti liderlerinin ve medyanın millet ile omuz omuza darbe teşebbüsüne karşı duruşu, demokrasiyi sahiplenmesi takdire şayandır.

    Türkiye Cumhuriyetinin bekası için canını ortaya koymaktan çekinmeyen güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı arz eder, şehitlerimize Allahtan rahmet, aziz milletimize başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz. Demokrasi ve hukuk içerisinde ülkemizin ve milletimizin refahı için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi yüce Milletimize saygıyla arz ederiz.

 

T.C. ŞEKER KURUMU